Hét nyelven beszél – öt nyelven énekelt a Nagy László Gimnázium

Több mint harmincéves az a hagyomány a Nagy László Gimnáziumban, ami minden télen – többnyire borongós februári délutánok egyikén – zajlik a gimnáziumban. Az itt tanult öt idegen nyelv mindegyikén dalokat adnak elő a tanulók. Angolul, németül, franciául, olaszul és oroszul egyaránt.

Így volt ez 2014. február 7-én is. A tornaterem zsúfolásig megtelt, de nemcsak az szereplő diákokkal és felkészítő tanáraikkal, hanem régi tanítványok, barátok, szülők is eljöttek.

A közel kétórás program rendkívül változatos volt – hol egy vidám show hangulatát idézte, hol tehetségkutató színvonalát hozta a falak közé. Tanár, diák együtt énekelt, szurkolt, könnyezte a csupaszív gyerekek előadását.

Hallhattunk Volarét, Tourner la page –t, Runaway traint, 99 Luftballonst és Anton aus Tirolt

egyaránt.

Az igen hangulatos dalos estet egy gazdagon megrakott büféasztal zárta, tele minden nemzetközi földi jóval. A tanítványok és felkészítő tanáraik boldogan zárták a hetet, zeneszóval, brownie-val.

Képek megtekinthetőek itt.

Szalagot tűztek a Nagy László Gimnázium végzőseire…

2014. január 17-én (pénteken) 18 órakor kezdődött a Nagy László Gimnázium hagyományos szalagavató ünnepsége a komlói Színház- és Hangversenyteremben. E jeles napon 43 diáknak tűzték fel a szalagot osztályfőnökeik – Szarka Gabriella tanárnő és Harka Jenő tanár úr –, amelyet a tanulók majd büszkén viselhetnek egészen az érettségi vizsgákig. Ez a szalag jelzi mások számára is, hogy életük gimnáziumban eltöltött szakasza hamarosan véget ér. Minden ballagás előtt álló diák megilletődve várja és éli át a szalagtűzés pillanatát. Az ünnepségen először a 10. évfolyamosok köszöntötték műsorral a két végzős osztályt, melyet Weöres Sándor verse és Márai Sándor gondolatai tettek emlékezetessé; majd József Attila Rejtelmek című megzenésített versét hallhatta a közönség. Az osztályfőnökök ünnepi beszédeit követően került sor a szalagtűzésre, amely egy örömteli, de ugyanakkor megható esemény is. Rövid szünet után a végzősök fergeteges és vidám tánca következett. A 12.C osztály Wake Me Up c. és a 13.B osztály Flashmob c. produkciója egyaránt hatalmas közönségsiker lett. Az erről készült felvételek a gimnázium honlapján, ill. a Youtube-on és a Facebookon is megtekinthetők. A rendezvény a szalagavató bállal folytatódott a Közösségek Házában, a talpalávalót a Perfect Slágerzenekar szolgáltatta hajnalig.

Képek a rendezvényről megtekinthetőek itt.